W artykule omówimy wizualizację w Power BI Desktop nazywaną Kluczowe elementy mające wpływ w panelu bocznym Wizualizacje (zaznaczone strzałką na Rysunku 1). Pomaga ona zrozumieć czynniki wpływające na interesujące nas metryki, poprzez sprawdzenie, które elementy są znaczące (mające wpływ), a także porównanie znaczenia tych czynników między sobą. Funkcja ta analizuje dane, klasyfikuje znaczące czynniki, a następnie wyświetla je jako Kluczowe elementy mające wpływ.

Pierwsza nasza analiza będzie bardziej humorystyczna – będzie się opierać na analizie postaci z Uniwersum Marvela i DC.

Po wybraniu wizualizacji Kluczowe elementy mające wpływ na ekranie utworzy nam się obszar, w którym będziemy mogli określać interesujące nas zagadnienia wizualizacji. Funkcjonalność ta pomaga nam w wyznaczeniu kluczowych elementów naszych danych. Chcemy dowiedzieć się, czy dana postać jest dobra, czy zła na podstawie jej cech. W panelu Pola zaznaczamy checkbox przy kolumnie Alignment (Rysunek 2).

Następnie na wizualizacji wybieramy, jaką wartość dla kolumny Alignment chcemy analizować. W naszym przykładzie sprawdzamy, jakie cechy wpływają na to, aby Alignment był Bad (zły). Na liście rozwijanej zaznaczamy checkbox przy Bad (Rysunek 3).

Wyznaczymy cechy mające wpływ na to, że dana postać jest zła (Bad). Możemy w pierwszej kolejności sprawdzić, jak kolor włosów wpływa na charakter postaci. Podsumowując, będziemy analizować kolumnę Alignment na podstawie cechy Hair­Color. Zaznaczamy HairColor w panelu Pole (Rysunek 4).

Otrzymamy wizualizację przedstawioną na Rysunku 5.

Pozostałe 85% artykułu dostępne jest dla zalogowanych użytkowników serwisu.

Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup dostęp do artykułu
Ulubione Drukuj

Zobacz również

Interaktywne raporty – dostęp do informacji w dowolnym czasie i miejscu dla wszystkich pracowników organizacji

INFO_24_72.jpg

Kiedy rozmawiamy o idealnym raporcie, zazwyczaj jednym tchem wymieniamy takie jego cechy jak poprawność danych, na których się opiera, czytelność, przejrzystość czy łatwość interpretacji wyników. Obok tych absolutnych podstaw nie możemy oczywiście zapomnieć o tym, żeby raport był dostarczony na czas, w odpowiedniej formie do odpowiednich osób. Ilość danych, z jaką mamy na co dzień do czynienia powoduje, że budowanie raportów, które są później ręcznie wysyłane, przestaje być wystarczające, a coraz więcej procesów wymaga automatyzacji.

Czytaj więcej

Transpozycja danych w Tableau Software

INFO_23_74.jpg

W różnych systemach czy aplikacjach służących do pracy w analizie lub wizualizacji danych mamy dostęp do szeregu funkcji związanych z przygotowaniem ich do raportowania lub prezentacji. Jedną ze specyficznych operacji, którą często mamy do dyspozycji, jest transpozycja tabeli, popularnie zwana pivotem.

Czytaj więcej

Łączenie Power BI z programem PowerPoint

INFO_23_64.jpg

Rozwój analityki biznesowej w ciągu ostatnich kilku lat znacząco przyspieszył. Firmy stające do wyścigu o fotel lidera rozwiązań w zakresie Business Intelligence (BI) nieustannie konkurują ze sobą, ulepszając oferowane przez siebie rozwiązania. Jednym z głównych graczy na rynku BI stała się firma Microsoft, która swoją pozycję zdobyła, oferując usługę Power BI (PBI).

Czytaj więcej

Przejdź do

Partnerzy

Reklama