Analizując dane statystyczne, często zastanawiamy się, jak zmieniały się one w czasie lub w zależności od jakiegoś czynnika. Dziś, dzięki takim programom jak Power BI Desktop, przedstawienie tego jest coraz prostsze. Możemy też w nich uzyskać ciekawy efekt reprezentacji graficznej, niemal jak film.

Power BI – wykresy zmieniające się w czasie

W artykule zaprezentujemy dwa narzędzia (wykresy) dostępne w Power BI Desktop do wizualizacji danych zmieniających się w czasie.

Animated Bar Char Race

Pierwszy wykres jest prostszy, ale musimy go pobrać z platformy handlowej Power BI. Wystarczy, że w sekcji wizualizacji klikniemy w wielokropek i wybierzemy odpowiednią opcję (Rysunek 1). Pamiętajmy jednak, że musimy mieć założone darmowe konto w platformie Power BI (formularz rejestracyjny pojawia się np. przy uruchamianiu aplikacji).

Następnie w otwartym oknie musimy wpisać frazę, po której wyszukamy interesującą nas wizualizację. W tym przykładzie możemy użyć słowa animated. Po wyszukaniu kliknijmy w przycisk Dodaj (Rysunek 2). Nowa wizualizacja jest dodawana tylko do danego projektu (pliku).

Pozostałe 74% artykułu dostępne jest dla zalogowanych użytkowników serwisu.

Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup dostęp do artykułu

Możesz zobaczyć ten artykuł, jak i wiele innych w naszym portalu Controlling 24. Wystarczy, że klikniesz tutaj.

Ulubione Drukuj

Zobacz również

Tekst otwarty nr 27/2021

Zmiana układu danych w Power Query

Zmiana układu danych w Power Query

Analizując dane, czasem musimy stawić czoło przeciwnościom losu. Zdarzeniom, które spowalniają nas w drodze do wniosków końcowych. Zdarza się jednak przeciwnik, który nie powstał przypadkiem, a stworzyła go jakaś nieżyczliwa nam dusza. Bo jak inaczej patrzeć na dane, które ktoś niewłaściwie ułożył?

Czytaj więcej
Tekst otwarty nr 27/2021

Narzędzia ETL – czym są i jak zacząć z nich korzystać?

Narzędzia ETL – czym są i jak zacząć z nich korzystać?

W pracy z danymi często napotykamy na wiele problemów. Najważniejsze to rozproszenie danych w różnych systemach oraz ich jakość. Rozproszone dane nie pozwalają nam spojrzeć na wszystkie aspekty biznesu jednocześnie. Dane z systemów księgowych, CRM, sprzedaży, dane trzymane w plikach lokalnych użytkowników – analiza tych danych i wyciąganie z nich właściwych wniosków staje się w takim środowisku bardzo trudne. W takiej sytuacji pojawia się pytanie: jak to wszystko połączyć?

Czytaj więcej

Przejdź do

Partnerzy

Reklama