Rozwój analityki biznesowej w ciągu ostatnich kilku lat znacząco przyspieszył. Firmy stające do wyścigu o fotel lidera rozwiązań w zakresie Business Intelligence (BI) nieustannie konkurują ze sobą, ulepszając oferowane przez siebie rozwiązania. Jednym z głównych graczy na rynku BI stała się firma Microsoft, która swoją pozycję zdobyła, oferując usługę Power BI (PBI).

Usługa Power BI pojawiła się na rynku w 2015 r. i od tego czasu systematycznie zyskuje coraz większą grupę sympatyków. Jako zbiór usług oprogramowania, aplikacji i łączników Power BI pozwala na pobranie danych z różnych źródeł, ich transformację, analizę oraz czytelną prezentację w postaci raportów i dash­boardów. Power BI ma wiele zalet, do których zalicza się m.in. możliwość integracji z programami pakietu Office, takimi jak PowerPoint. Wspomniana fuzja pozwala na efektywne włączenie zaawansowanych raportów w strukturę prezentacji multimedialnej.

W niniejszym artykule chciałbym przedstawić trzy sposoby na wstawienie raportów i dashboardów utworzonych w Power BI do prezentacji w programie PowerPoint.

1. Eksport z konta Power BI

Pierwszy z omawianych sposobów wymaga od użytkownika wyeksportowania raportu utworzonego w Power BI Desktop do usługi Power BI online lub utworzenia go bezpośrednio w usłudze. W celu wyeksportowania raportu do PowerPoint należy zalogować się do usługi Power BI, a następnie po wyborze określonego raportu z karty Plik wybrać opcję Eksportuj do programu PowerPoint (Rysunek 1).

Dostęp możliwy dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę

Zobacz również

Transpozycja danych w Tableau Software

INFO_23_74.jpg

W różnych systemach czy aplikacjach służących do pracy w analizie lub wizualizacji danych mamy dostęp do szeregu funkcji związanych z przygotowaniem ich do raportowania lub prezentacji. Jedną ze specyficznych operacji, którą często mamy do dyspozycji, jest transpozycja tabeli, popularnie zwana pivotem.

Czytaj więcej

Redesign wykresów – proste techniki poprawy czytelności danych

INFO_23_60.jpg

Wykresy są narzędziem, które jest bardzo często wykorzystywane w Excelu. Z każdą kolejną wersją tego arkusza zwiększa się liczba dostępnych typów wykresów oraz liczba różnych możliwości ich formatowania. Jednocześnie musimy pamiętać, że jedną z głównych właściwości tworzonych przez nas wykresów powinna być ich czytelność. Dlaczego tak jest? Ponieważ wzrokowo odbieramy bardzo dużą ilość informacji, również podświadomie. Dlatego warto zadbać o to, aby te informacje były zgodne z zamysłem autora wykresu.

Czytaj więcej

Czy dane finansowe można wizualizować? Analiza wizualna i KPI finansowe w Tableau

INFO_22_74.jpg

Często spotykam się z klientami, którzy postanowili rozpocząć swoją przygodę z rozwiązaniami Business Intelligence. W przypadku danych sprzedażowych nikt nie ma wątpliwości, że można je prezentować wizualnie. Jednak dość powszechna jest opinia, że dane finansowe można przedstawiać wyłącznie w postaci tabel. Wynika to z faktu, że często w tego rodzaju danych porównujemy wskaźniki w czasie, zestawiamy je z innymi wskaźnikami i badamy ich udziały. Czy rzeczywiście tak jest?

Czytaj więcej

Przejdź do

Partnerzy

Reklama