Rozwój analityki biznesowej w ciągu ostatnich kilku lat znacząco przyspieszył. Firmy stające do wyścigu o fotel lidera rozwiązań w zakresie Business Intelligence (BI) nieustannie konkurują ze sobą, ulepszając oferowane przez siebie rozwiązania. Jednym z głównych graczy na rynku BI stała się firma Microsoft, która swoją pozycję zdobyła, oferując usługę Power BI (PBI).

Łączenie Power BI z programem PowerPoint

Usługa Power BI pojawiła się na rynku w 2015 r. i od tego czasu systematycznie zyskuje coraz większą grupę sympatyków. Jako zbiór usług oprogramowania, aplikacji i łączników Power BI pozwala na pobranie danych z różnych źródeł, ich transformację, analizę oraz czytelną prezentację w postaci raportów i dash­boardów. Power BI ma wiele zalet, do których zalicza się m.in. możliwość integracji z programami pakietu Office, takimi jak PowerPoint. Wspomniana fuzja pozwala na efektywne włączenie zaawansowanych raportów w strukturę prezentacji multimedialnej.

W niniejszym artykule chciałbym przedstawić trzy sposoby na wstawienie raportów i dashboardów utworzonych w Power BI do prezentacji w programie PowerPoint.

1. Eksport z konta Power BI

Pierwszy z omawianych sposobów wymaga od użytkownika wyeksportowania raportu utworzonego w Power BI Desktop do usługi Power BI online lub utworzenia go bezpośrednio w usłudze. W celu wyeksportowania raportu do PowerPoint należy zalogować się do usługi Power BI, a następnie po wyborze określonego raportu z karty Plik wybrać opcję Eksportuj do programu PowerPoint (Rysunek 1).

Pozostałe 81% artykułu dostępne jest dla zalogowanych użytkowników serwisu.

Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup dostęp do artykułu

Zobacz również

Przydatne rozwiązania w pracy z Power Query

Przydatne rozwiązania w pracy z Power Query

Nieodłącznym elementem procesu analizy danych jest ich przygotowanie. W wielu firmach etap ten przeprowadza się za pomocą Power Query, które z chwilą swojego pojawienia się w 2013 roku, na stałe zmieniło proces pobierania, transformacji i udostępniania danych w Excelu. Ręczne i powtarzalne czynności związane z przygotowaniem danych zostały zautomatyzowane, uwalniając dodatkowy potencjał, jaki można przeznaczyć na analizę danych i podejmowanie decyzji.

Czytaj więcej

Administrowanie dostępem do danych w firmie

Administrowanie dostępem do danych w firmie

Znaczenie danych i ich analizy w działalności każdej firmy zwiększa się co roku. Orędownicy analizy danych apelują w swoich blogach o jak najszerszy do nich dostęp dla pracowników, by ułatwić im pracę i dać możliwość odkrycia dla firmy opcji rozwoju i usprawnień. Jednocześnie dane są coraz większą wartością w organizacji – kapitałem, który powinniśmy chronić.

Czytaj więcej

Przejdź do

Partnerzy

Reklama