Początek lat 90. XX w. SAP R/3 wchodzi przebojem na rynek, a jego rewolucyjny interfejs zbiera pochlebne opinie wśród użytkowników. Tak pochlebne, że musiało minąć wiele, wiele lat, by wizualne aspekty systemu zostały znacząco zaktualizowane. Na szczęście wraz z pojawieniem się w 2015 roku wersji S/4HANA trendy dotyczące wyglądu i komfortu użytkowania znowu zaczęły odgrywać znaczącą rolę. Interfejs Fiori przeniósł system w kafelkowy, smartfonowy, intuicyjny świat, a rozwiązania cloudowe pozwoliły pójść o krok dalej i rozwijać zagadnienia User Experience i Employer Experience.

UX w systemach wewnętrznych, czyli nowy wymiar chmurowych rozwiązań dla biznesu

SAP w cloudzie

W czasach pandemii rozwiązania cloudowe zyskały na sławie. Konieczność pracy zdalnej, częściowa lub całkowita rezygnacja z biur, brak entuzjazmu dotyczącego rozbudowania infrastruktury i konieczność przygotowania się na skalowanie procesów oraz usług zdecydowały o wzmożonej popularności chmury. Także SAP postanowił intensywnie wspierać tego rodzaju rozwiązania w swoim portfolio. Dotychczasową funkcję SAP Cloud Platform udostępnił jako usługę w ramach bardziej kompleksowego narzędzia: SAP Business Technology Platform, które – jak zapewnia producent – ułatwia klientom transformację ich firm w inteligentne przedsiębiorstwa.

SAP Business Technology Platform (SAP BTP) został poszerzony o ciekawe funkcje analityczne, do tego pozwala na pełną integrację wewnątrz firmy i tworzenie oraz rozbudowywanie aplikacji. SAP, przekonując do swoich zmian, wymienia najważniejsze trendy technologiczne spod znaku pandemii – mówi o możliwości dynamicznego dostosowania się do zmieniającego się rynku oraz o pełnej elastyczności. Co stoi za tego rodzaju zapewnieniami?

SAP BTP, czyli chmura i coś jeszcze

SAP Cloud Platform nie jest nowością na rynku. Z danych SAP wynika, że korzysta z niej już ponad 16 000 klientów i partnerów na całym świecie. Producent postanowił jednak poszerzyć możliwości swojego rozwiązania. Funkcje SAP Cloud Platform oferowane jako usługa (PaaS) stały się podstawą rozwiązania SAP Business Technology Platform. Zawiera ono rozbudowane mechanizmy integracji i tworzenia rozszerzeń, narzędzia analityczne oraz do zarządzania danymi, bazami danych oraz inteligentnymi technologiami, a także narzędzia do projektowania aplikacji.

Pozostałe 73% artykułu dostępne jest dla zalogowanych użytkowników serwisu.

Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup dostęp do artykułu

Możesz zobaczyć ten artykuł, jak i wiele innych w naszym portalu Controlling 24. Wystarczy, że klikniesz tutaj.

Zobacz również

Tylko on-line nr 27/2021

Kiedy system do konsolidacji sprawozdań finansowych sprawdzi się lepiej niż Excel

Kiedy system do konsolidacji sprawozdań finansowych sprawdzi się lepiej niż Excel

Czy da się przygotować sprawozdanie skonsolidowane firmy wyłącznie za pomocą Excela? W większości wypadków: tak! Czy w firmach, w których został odpowiednio wdrożony system informatyczny, ten proces przebiega sprawniej? Również tak! Inwestycja w system do konsolidacji sprawozdań finansowych, mimo iż najczęściej nie jest koniecznością, może pomóc uporządkować i usprawnić wiele aspektów raportowania grupowego.

Czytaj więcej
Tylko on-line nr 27/2021

Kolorowanie sprawozdań finansowych, czyli jak wyczytać ze sprawozdań to, co zarządy niekoniecznie chcą ujawniać

Kolorowanie sprawozdań finansowych, czyli jak wyczytać ze sprawozdań to, co zarządy niekoniecznie chcą ujawniać

Początek roku to okres, w którym służby finansowe spółek muszą szybko obudzić się ze świąteczno--noworocznego marazmu i zacząć przygotowywać sprawozdania finansowe. Jest to czas nie tylko wzmożonej pracy ze strony szeregowych pracowników działu finansowego, głównej księgowej oraz działu controllingu, ale również zarządów, którym zależy na przedstawieniu w jak najlepszym świetle pracy wykonanej na rzecz spółki w minionym roku. Jest też druga strona medalu. Często członkowie zarządu, chcąc wpłynąć na decyzje sprawozdawcze, za które biorą pełną odpowiedzialność, dążą do wypełnienia swoich rocznych benchmarków, od których zależy ich premia. I tu zaczyna się często modelowanie danych finansowych, które na pierwszy rzut oka trudno wyczytać ze sprawozdania finansowego.

Czytaj więcej

Przejdź do

Partnerzy

Reklama