Wizualizacja informacji zarządczej w Excelu - przykłady

INFO_08_35.jpg

Rola informacji zarządczej polega na tym, aby w szybki i przystępny sposób pozwalała podjąć decyzję na podstawie dostępnych danych. Jednakże, aby dane były czytelne, muszą zostać zaprezentowane w odpowiedni sposób. Formy wizualizacji możemy podzielić na formy graficzne, takie jak wykresy (w tym również mapy), a także prezentację danych liczbowych w formie tabelarycznej, która daje możliwości zawężenia wyników do określonego segmentu biznesu, który jest w danym momencie w kręgu zainteresowania.

Łatwość obsługi

Ponieważ informacja przygotowywana jest w konkretnym celu i aby wspomóc podejmowanie decyzji, nie powinna być dla użytkownika zadaniem samym w sobie. Dlatego przy tworzeniu wizualizacji należy wziąć pod uwagę opisy i instrukcję obsługi, a najlepiej, gdy pulpit sam w sobie jest intuicyjny i nawiązuje do stosowanego w organizacji modelu. Dobrym rozwiązaniem są gotowe szablony. Brak ujednolicenia w prezentacji danych powoduje konfuzję, konieczność poświęcenia więcej czasu na zrozumienie informacji, a także możliwość pomyłek poprzez złą interpretację danych.

Dostęp możliwy dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę
Drukuj

Zobacz również

Archiwum

Polecamy