Analizy predykcyjne w Tableau

Tableau oferuje zestaw narzędzi umożliwiających skuteczną analizę danych. Proces rozpoczyna się od podłączenia do danych, przygotowania modelu (Tableau Prep) i przekształcenia ich w celu dalszego raportowania. W następnym kroku tworzymy analizy, wizualizacje i dashboardy (Tableau Desktop), które potem możemy udostępnić w organizacji z uwzględnieniem uprawnień, odświeżaniem danych i powiadomieniami (Tableau Server).

Tableau zostało stworzone z myślą o użytkownikach biznesowych. Umożliwia wykonanie całego procesu raportowania bez znajomości technikaliów (np. SQL) i angażowania sił IT. Według Gartnera (organizacja badająca rynki technologiczne) Tableau jest od lat liderem w kategorii „łatwość użycia”, co przekłada się na szybkość wdrożenia, przygotowania rozwiązań i adaptacje w organizacji.

Pomimo łatwości w użyciu Tableau ma spore możliwości wykonywania zaawansowanych analiz, w tym analiz predykcyjnych. Artykuł opisuje kilka przykładów wykorzystania Tableau do rozwiązania trudniejszych zagadnień analitycznych.

See and understand data” – to misja Tableau nie bez przyczyny. Analiza wizualna wykorzystuje możliwości zmysłu postrzegania człowieka, umożliwiając szybką analizę i wnioskowanie nawet z dużej ilości danych.

Przykład takiej zaawansowanej analizy przedstawia Rysunek 1.

Dostęp możliwy dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę
Drukuj

Zobacz również

Archiwum

Polecamy