Informacja Zarządcza 3/2016

INFO_03.jpg

KPI w zarządzaniu przedsiębiorstwem

W kolejnym numerze magazynu sporą jego cześć przeznaczamy na zagadnienia związane ze wskaźnikami efektywności (KPI) w Excelu. Od budowania narzędzia do oceny dostawców, poprzez graficzną ich interpretację przy użyciu wykresu radarowego aż do opracowania na temat wybranych metody prezentacji tych wskaźników za pomocą programu Tableau.

W dziale Bi i BigData pokazujemy w jaki sposób zautomatyzować raportowanie z tym systemie. W trzeciej części materiału z sekcji procesów w firmie, przeczytamy o podstawach zastosowania bramek w procesach BPMN. Ciekawym opracowaniem z dziedziny prezentacji i wizualizacji informacji zarządczej jest materiał na temat Visual Management Software. Co to jest relacyjna baza danych? Jakie są zasady jej projektowania? Tego nasi czytelnicy dowiedzą się z artykułu na temat baz danych. W dziale Triki i sztuczki w Excelu porady, w jaki sposób zamienić w tabeli kolumny z wierszami oraz jak ustawić tytuł wykresu, w taki w sposób aby zmieniał się on w zależności od pokazywanych na nim danych. Zachęcamy do zapoznawania się z wieloma ciekawymi informacjami z karteczek z różnych dziedzin takich jak funkcje i narzędzia w excelu, polecenia SQL, skróty klawiaturowe oraz bazy danych i BI.

Pobranie wydania w formie pliku PDF możliwe dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup pojedyncze wydanie

Spis treści

Archiwum

Polecamy