Informacja Zarządcza 16/2018

INFO_16.jpg

Czy można połączyć efektywność z efektownymi wizualizacjami?

Zastanawiali się Państwo kiedyś, ile danych produkujecie każdego dnia? Upchnięte w bazach danych, arkuszach, plikach, na kartkach, w segregatorach, czekają cierpliwie, aż ktoś je przejrzy, coś z nich wyczyta, zastanowi się i na ich podstawie podejmie decyzję. Jeden problem jest taki, że nie wszystkie dane są potrzebne. A drugi taki, że z tych potrzebnych nie wszystkie zostaną zauważone, bo po prostu zginą pośród innych.

Czy możliwe jest połączenie efektywnej prezentacji danych z efektownymi wizualizacjami? Takie wyeksponowanie i przedstawienie, które zapadnie w pamięć? W sposób efektywny i efektowny zarazem? Na te pytania odpowiada Piotr Biliński, prezentując możliwości w zakresie ułatwienia komunikacji między twórcami i odbiorcami informacji zarządczej, tak aby obie strony były zadowolone. Pomocne tutaj okazują się Standardy IBCS®.

Tym razem w numerze dużo miejsca poświęcamy wizualizacji danych, przekonując Państwa, dlaczego warto podejść do tematu strategicznie. Odpowiadamy na pytanie, czy istnieje dashboard optymalny i jakie ma cechy, przeprowadzamy czytelników przez proces tworzenia dashboardu sprzedażowego oraz pokazujemy, jak prezentować odchylenia w za pomocą wykresów mostowych.

Pobranie wydania w formie pliku PDF możliwe dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup pojedyncze wydanie

Spis treści

Triki i sztuczki w Excelu

Archiwum

Polecamy