Informacja Zarządcza 14/2018

INFO_14.jpg

Analizy strategiczne wspomagane narzędziami informatycznymi

Podczas ostatniego Forum Informacji Zarządczej, które odbyło się w maju br., duże zainteresowanie uczestników wzbudziło wystąpienie Macieja Gawlika nt. trendów rozwojowych systemów informacji zarządczej. Postanowiłam poprosić go o przygotowanie artykułu, który poddałby analizie przyczyny i powstałe efekty przemian zachodzących w obszarze BI. Powstał bardzo ciekawy materiał, w którym autor dzieli się swoimi przemyśleniami nt. znaczenia cyfryzacji, digitalizacji dla rozwoju systemów BI. Prezentuje też benefity zastosowania metodologii lean/agile, rozwiązań chmurowych, sztucznej inteligencji oraz modnych technologii VR czy AR w projektowaniu, za którym przecież idą codzienne doświadczenia użytkowników systemów BI.

Pozostając przy temacie narzędzi i rozwiązań IT, zapraszam Państwa do lektury tekstu „Czy rozwiązania IT mogą wspierać analizy strategiczne w firmie?”. Oczywiście, że mogą, o czym przekonuje Grzegorz Zontek. Pytanie tylko, jakie? Odpowiedź jest dość prosta coraz bardziej nowoczesne. Bo przecież otwartość na „nowinki” to często jedyny sposób na utrzymanie się w czołówce. Można w naprawdę twórczy sposób podejść do modelowania biznesowego połączonego z analizami wariantowości. Przekonajcie się sami!

O czym jeszcze w numerze? Ogólnie rzecz biorąc o tym, jak wykonywać codzienne obowiązki, wspierając się narzędziami i ich poszczególnymi funkcjonalnościami. M.in. piszemy o Solverze, Power Query, Tableau czy funkcjonalności aparatu fotograficznego w Excelu. Jestem pewna, że znajdą Państwo we wszystkich artykułach nieocenione źródło informacji. Zapraszam do lektury!

Pobranie wydania w formie pliku PDF możliwe dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup pojedyncze wydanie

Spis treści

Archiwum

Polecamy