Informacja Zarządcza 12/2018

INFO_12.jpg

Dodatek Mapa 3D – graficzna prezentacja wyników sprzedaży i średniego przychodu

Problemy wizualizacji danych stanowią jeden z głównych aspektów efektywnego wykorzystywania informacji w procesie podejmowania decyzji. Można byłoby mnożyć przykłady, gdy bezcenne dane, posiadające olbrzymi potencjał informacyjny, giną w natłoku szumów informacyjnych lub w „rogu obfitości” wielostronicowych tabelek i zestawień.

Nie może zatem dziwić, że zagadnienia wizualizacji danych pojawiają się na naszych łamach regularnie oraz stanowią temat wiodący bieżącego wydania „Informacji Zarządczej”. Obfitość dostępnych rozwiązań, tak w ramach flagowego dla naszego dwumiesięcznika pakietu MS Excel, jak i specjalizowanych narzędzi wspomagających obrazowanie procesów, struktur i systemów sprawia, że tematów na kolejne wydania nie zabraknie.

Warto zwrócić uwagę, że dobra wizualizacja, to nie tylko sprawne tworzenie takich czy innych wykresów. Ważnym, jeśli nie najważniejszym elementem, jest skupienie na istocie przekazu, uwypuklenie tego co najistotniejsze i stosowne tego podkreślenie w zwizualizowanym raporcie. O tym, co najważniejsze decyduje nie tylko codzienna, tygodniowa czy miesięczna rutyna. Równie ważna jest obserwacja trendów, rozwoju sytuacji w czasie, prognoza.

Wygląda na to, że od informacji zarządczej oczekuje się całkiem sporo. Zapraszam zatem do lektury bieżącego wydania.

Pobranie wydania w formie pliku PDF możliwe dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup pojedyncze wydanie

Spis treści

Aktualności

Archiwum

Polecamy