Osadzenie pliku video w arkuszu

Tekst otwarty Tylko on-line nr 20/2019

Przeglądając różne strony poświęcone Excelowi, czasami spotykam się z plikami, które zawierają animację wideo. Zastanawiam się, w jaki sposób to działa. Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że w arkuszu kalkulacyjnym można zamieszczać animacje flash. Czy istnieje sposób na to, aby zamieszczać w nim pliki wideo, np. z serwisu YouTube?

Osadzenie plików wideo i animacji flash w Excelu jest bardzo proste i sprowadza się do zastosowania tego samego mechanizmu.

Krok 1

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest osadzenie w arkuszu obiektu/kontrolki Shockwave Flash Object. Aby to zrobić, należy uaktywnić wstążkę Deweloper i wybrać opcję Wstaw, a następnie wybrać pierwszą opcję w prawym dolnym rogu Formanty ActiveX/Więcej formantów... (widok 1).

Widok 1

Następnie należy znaleźć kontrolkę Shockwave Flash Object i wstawić ją do arkusza. Kiedy skończysz rysować, zobaczysz prostokąt, który będzie przypominać kopertę (widok 2).

Widok 2

Krok 2

W kroku drugim naszym zadaniem jest kliknięcie prawym przyciskiem na kontrolce i wybranie opcji Właściwości. Tam należy znaleźć opcję Movie i wpisać lokalizację pliku.

Krok 3

Po zamknięciu trybu projektowania można już oglądać film/teledysk. Oto widok dla adresu http://www.youtube.com/v/bESGLojNYSo&ob=av2n?fs=1&hl=en_US (widok 3). Jest to teledysk to utworu Lady Gagi.

Widok 3 

Pobierz pliki:

Zobacz również

Tylko on-line nr 22/2020

Planowanie płynności finansowej w Excelu

CiRZ_12_16.jpg

Planowanie i kontrolowanie płynności finansowej firmy jest jednym z ważniejszych zadań, jakie stają przed analitykami finansowymi po to, by przedsiębiorstwo mogło działać spokojnie i bez zakłóceń. Do oszacowania kondycji finansowej przedsiębiorstwa oraz zaplanowania płynności finansowej wykorzystuje się szereg formuł i narzędzi. Jednym z nich jest oczywiście Excel.

Czytaj więcej
Tylko on-line nr 22/2020

Funkcje finansowe w programie Excel

CiRZ_1_2020_22.jpg

Spośród wielu różnych dostępnych w programie Excel funkcji dość liczną grupę stanowią funkcje finansowe. Najogólniej rzecz biorąc służą nam one do tego, by w prosty sposób móc policzyć różne wskaźniki związane z finansami oraz inwestycjami.

Czytaj więcej

Porównanie zawartości skoroszytów za pomocą dodatku Inquire

INFO_22_67.jpg

Program MS Excel jest często wykorzystywany m.in. do tworzenia biznesplanów, budżetów czy zaawansowanych modeli finansowych. Wszystkie te formy skoroszytów wymagają od użytkownika wypełnienia setek, a nawet tysięcy komórek znajdujących się w licznych arkuszach. Wspomniane pliki, zanim uzyskamy ich wersję finalną, powstają w wielu wersjach wstępnych, które nierzadko są modyfikowane przez różne osoby.

Czytaj więcej

Numer bieżący

Przejdź do

Partnerzy

Reklama