Osadzenie pliku video w arkuszu

Open access On-line only no. 20/2019

Przeglądając różne strony poświęcone Excelowi, czasami spotykam się z plikami, które zawierają animację wideo. Zastanawiam się, w jaki sposób to działa. Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że w arkuszu kalkulacyjnym można zamieszczać animacje flash. Czy istnieje sposób na to, aby zamieszczać w nim pliki wideo, np. z serwisu YouTube?

Osadzenie plików wideo i animacji flash w Excelu jest bardzo proste i sprowadza się do zastosowania tego samego mechanizmu.

Krok 1

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest osadzenie w arkuszu obiektu/kontrolki Shockwave Flash Object. Aby to zrobić, należy uaktywnić wstążkę Deweloper i wybrać opcję Wstaw, a następnie wybrać pierwszą opcję w prawym dolnym rogu Formanty ActiveX/Więcej formantów... (widok 1).

Widok 1

Następnie należy znaleźć kontrolkę Shockwave Flash Object i wstawić ją do arkusza. Kiedy skończysz rysować, zobaczysz prostokąt, który będzie przypominać kopertę (widok 2).

Widok 2

Krok 2

W kroku drugim naszym zadaniem jest kliknięcie prawym przyciskiem na kontrolce i wybranie opcji Właściwości. Tam należy znaleźć opcję Movie i wpisać lokalizację pliku.

Krok 3

Po zamknięciu trybu projektowania można już oglądać film/teledysk. Oto widok dla adresu http://www.youtube.com/v/bESGLojNYSo&ob=av2n?fs=1&hl=en_US (widok 3). Jest to teledysk to utworu Lady Gagi.

Widok 3 

Download files:

Also check

On-line only no. 20/2019

Jak tworzyć użyteczne KPI?

CiRZ_07-08_9.jpg

Monitoring działalności firmy z użyciem kluczowych wskaźników efektywności (z ang. Key Performance Indicators, KPI) praktykowany jest w wielu przedsiębiorstwach. Z założenia wskaźniki KPI mają pomóc menedżerom w realizowaniu strategii firmy, prowadząc ją ku ściśle określonym celom. Aby zadanie to mogło stać się wykonalne wskaźniki, którymi posługują się zarządzający powinny być dobrze zdefiniowane i właściwie zaprezentowane.

Read more
On-line only no. 20/2019

Prognozowanie sprzedaży w Excelu

CiRZ_07-08_20.jpg

Prognozowanie sprzedaży polega na tym, że mając pewne dane historyczne chcielibyśmy stwierdzić na ich podstawie, jak będzie wyglądała wielkość sprzedaży w kolejnych okresach. Przygotowywanie prognozy, etap po etapie, omówiono w poniższym artykule.

Read more

Zastosowanie Metodyki 4TG. Case study: system informatyczny do analiz sprzedaży

INFO_20_27.jpg

Metodyka 4TG wyznacza zasady pracy w MS Excel, które pozwalają w jak najlepszy sposób rozwiązać określone klasy problemów. Oznacza to, że zasady te z jednej strony ograniczają konieczną ilość używanych elementów MS Excel do niezbędnych, a z drugiej strony pozwalają otrzymać lepszą jakość rozwiązania.

Read more

Current issue

Go to

Partners

Advertisement