Osadzenie pliku video w arkuszu

Tekst otwarty Tylko on-line nr 20/2019

Przeglądając różne strony poświęcone Excelowi, czasami spotykam się z plikami, które zawierają animację wideo. Zastanawiam się, w jaki sposób to działa. Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że w arkuszu kalkulacyjnym można zamieszczać animacje flash. Czy istnieje sposób na to, aby zamieszczać w nim pliki wideo, np. z serwisu YouTube?

Osadzenie plików wideo i animacji flash w Excelu jest bardzo proste i sprowadza się do zastosowania tego samego mechanizmu.

Krok 1

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest osadzenie w arkuszu obiektu/kontrolki Shockwave Flash Object. Aby to zrobić, należy uaktywnić wstążkę Deweloper i wybrać opcję Wstaw, a następnie wybrać pierwszą opcję w prawym dolnym rogu Formanty ActiveX/Więcej formantów... (widok 1).

Widok 1

Następnie należy znaleźć kontrolkę Shockwave Flash Object i wstawić ją do arkusza. Kiedy skończysz rysować, zobaczysz prostokąt, który będzie przypominać kopertę (widok 2).

Widok 2

Krok 2

W kroku drugim naszym zadaniem jest kliknięcie prawym przyciskiem na kontrolce i wybranie opcji Właściwości. Tam należy znaleźć opcję Movie i wpisać lokalizację pliku.

Krok 3

Po zamknięciu trybu projektowania można już oglądać film/teledysk. Oto widok dla adresu http://www.youtube.com/v/bESGLojNYSo&ob=av2n?fs=1&hl=en_US (widok 3). Jest to teledysk to utworu Lady Gagi.

Widok 3 

Pobierz pliki:

Zobacz również

Technologie informatyczne wspierające prowadzenie biznesu - case study branży spożywczej

MC_65_24.jpg

Przedsiębiorstwa dysponują dziś większą ilością danych niż kiedykolwiek. Nigdy w historii ani nie zbierały, ani nie raportowały tylu informacji podatkowych czy gospodarczych. W wielu branżach kontrola jakości nigdy nie była na tak zaawansowanym poziomie. Jednak by przetworzyć i właściwie zanalizować tak duże zasoby danych, trzeba wykorzystać technologie: systemy analityczne, systemy wspierające przetwarzanie informacji zgodnie z obowiązującymi przepisami na przykład w zakresie finansów i księgowości czy kadr i płac, a także systemy pozwalające na połączenie danych spływających z różnych źródeł – produkcji, magazynów i sprzedaży.

Czytaj więcej

SAP w branży logistycznej - to logiczne!

MC_65_29.jpg

SAP jest systemem klasy ERP, łączącym wszystkie obszary działalności przedsiębiorstwa. Składa się z wielu modułów, które odpowiadają obszarom działalności przedsiębiorstwa, takim jak: logistyka i produkcja, kadry i płace, finanse i controlling. Główną zaletą wdrożenia systemu ERP, takiego jak SAP, jest zgromadzenie wszystkich potrzebnych informacji w jednym miejscu. Dzięki wdrożeniu SAP-a uprawnieni pracownicy znajdą w systemie komplet danych źródłowych i wynikowych. Takie podejście sprawia, że branża logistyczna może jeszcze skuteczniej wpływać na efektywne działanie całego przedsiębiorstwa oraz na ciągłe ulepszanie wyników sprzedażowych.

Czytaj więcej

Model do obliczania amortyzacji w Excelu

CiRZ_240_30.jpg

Amortyzacja środków trwałych jest jednym z kosztów, którego wielkość jesteśmy w stanie zaplanować. I choć w dzisiejszych czasach większość programów księgowych ma wbudowane narzędzie do planowania amortyzacji, może się zdarzyć, że będziemy zmuszeni wykorzystać w tym celu program Excel. Niniejszy artykuł ma za zadanie pokazać, jak takie narzędzie można zbudować.

Czytaj więcej

Numer bieżący

Przejdź do

Partnerzy

Reklama