W tym artykule nauczymy się, w jaki sposób możemy odświeżać zapytania Power Query w bardziej zautomatyzowany sposób.

Automatyczne odświeżanie zapytań w Power Query

W przykładowych danych mamy zapytanie z Power Query przedstawione na Rysunku 1.

Zapytanie to możemy odświeżyć „ręcznie”, wystarczy, że klikniemy na dowolną komórkę w nim zawartą prawym przyciskiem myszy i z podręcznego menu wybierzemy polecenie Odśwież (Rysunek 2).

Innym sposobem jest włączenie okienka Zapytania i połączenia. Możemy je włączyć za pomocą polecenia o tej samej nazwie z karty Dane (Rysunek 3).

Po użyciu tego polecenia otworzy nam się okno Zapytania i połączenia zlokalizowane po prawej stronie ekranu. Tam możemy kliknąć prawym przyciskiem myszy na nazwę naszego zapytania i z podręcznego menu wybrać polecenie Odśwież (Rysunek 4).

Oprócz polecenia Odśwież w podręcznym menu znajdziemy polecenie Właściwości (Rysunek 5).

Po wybraniu polecenia Właściwości otworzy nam się okno Właściwości zapytania, gdzie możemy ustawić parametry odświeżania danych, np. automatyczne odświeżanie co jakiś czas czy odświeżanie przy każdym uruchomieniu pliku (Rysunek 6).

Pozostałe 87% artykułu dostępne jest dla zalogowanych użytkowników serwisu.

Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup dostęp do artykułu
Ulubione Drukuj

Zobacz również

Tylko on-line nr 26/2021

Kłamstwo ma krótką oś Y, czyli jak wykreślić nieprawdę

Kłamstwo ma krótką oś Y, czyli jak wykreślić nieprawdę

Bohater telewizyjnego serialu, doktor House, zwykł mawiać, że wszyscy kłamią. Chcę wierzyć, że ludzie nie są aż tak źli i cyniczni, dlatego pozwolę sobie zmienić tę frazę. Wszyscy mogą kłamać. Niektórzy celowo, inni nieświadomie – efekt jest ten sam. Odbiorca kłamstwa jest wprowadzony w błąd, może wyciągnąć niewłaściwe wnioski – a na ich podstawie podjąć złe decyzje.

Czytaj więcej

Wykres grupowany w Excelu

Wykres grupowany w Excelu

Jeśli twoje produkty składają się z wielu kategorii, tak jak lata składają się z kwartałów i miesięcy, to może być ci potrzebna wiedza, jak tworzyć wykresy opisujące wszystkie kategorie dotyczące twoich danych.

Czytaj więcej

Przejdź do

Partnerzy

Reklama