W tym artykule nauczymy się, w jaki sposób możemy odświeżać zapytania Power Query w bardziej zautomatyzowany sposób.

W przykładowych danych mamy zapytanie z Power Query przedstawione na Rysunku 1.

Zapytanie to możemy odświeżyć „ręcznie”, wystarczy, że klikniemy na dowolną komórkę w nim zawartą prawym przyciskiem myszy i z podręcznego menu wybierzemy polecenie Odśwież (Rysunek 2).

Innym sposobem jest włączenie okienka Zapytania i połączenia. Możemy je włączyć za pomocą polecenia o tej samej nazwie z karty Dane (Rysunek 3).

Po użyciu tego polecenia otworzy nam się okno Zapytania i połączenia zlokalizowane po prawej stronie ekranu. Tam możemy kliknąć prawym przyciskiem myszy na nazwę naszego zapytania i z podręcznego menu wybrać polecenie Odśwież (Rysunek 4).

Oprócz polecenia Odśwież w podręcznym menu znajdziemy polecenie Właściwości (Rysunek 5).

Po wybraniu polecenia Właściwości otworzy nam się okno Właściwości zapytania, gdzie możemy ustawić parametry odświeżania danych, np. automatyczne odświeżanie co jakiś czas czy odświeżanie przy każdym uruchomieniu pliku (Rysunek 6).

Dostęp możliwy dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę
Ulubione Drukuj

Zobacz również

Tylko on-line nr 23/2020

Wycena wartości godziwej aktywów w arkuszu Excel

CiRZ_3_20.jpg

Regulacje bilansowe, jak ustawa o rachunkowości, czy Międzynarodowe Standardy Rachunkowości/ /Sprawozdawczości Finansowej przewidują wycenę niektórych aktywów i pasywów w wartości godziwej. Jednak ani definicja, ani przepisy uprawniające do wyboru tego standardu nie wyjaśniają, jak ma wyglądać proces wyceny wartości godziwej.

Czytaj więcej
Tylko on-line nr 23/2020

Biała lista podatników VAT w Excelu

CiRZ_02_18.jpg

Na temat białej listy podatników powstało mnóstwo artykułów poświęconych przede wszystkim istocie jej działania, obowiązkom nałożonym na przedsiębiorców oraz sankcjom grożącym za niedopełnienie obowiązku weryfikacji. Na rynku pojawiło się sporo rozwiązań ułatwiających weryfikację rachunków bankowych z pominięciem wyszukiwarki Ministerstwa Finansów. W tym artykule przeanalizujemy w jaki sposób Excel umożliwia sprawdzenie kont kontrahentów, oczywiście odwołując się do danych białej listy podatników VAT.

Czytaj więcej

Tworzenie raportów w Excelu na przykładzie miesięcznego raportu sprzedaży

INFO_23_27.jpg

Program Excel jest bardzo często wykorzystywany do tworzenia różnego rodzaju raportów. Mogą być one mniej lub bardziej rozbudowane, mniej lub bardziej skomplikowane oraz do ich wykonania możemy stosować przeróżne narzędzia Excela. Wszystko zależy od tego, co nasz raport ma przedstawiać i w jakiej formie mamy do niego dane źródłowe. W niniejszym artykule pokażę na przykładzie miesięcznego raportu sprzedaży, jak tworzyć go za pomocą tabel przestawnych.

Czytaj więcej

Przejdź do

Partnerzy

Reklama