Czy istnieje jakiś sposób na to, aby za pomocą formuły zliczyć unikaty występujące w danym zakresie danych?

Niestety, Excel nie oferuje funkcji, która w prosty sposób pozwalałaby na określenie, ile różnych wartości znajduje się w danym zakresie danych. Istnieje wiele różnych sposobów na policzenie tych unikatów (filtr zaawansowany, tabela przestawna, własna funkcja VBA bazująca na kolekcji lub poleceniu SQL). Istnieje także możliwość, aby zadanie to zrealizować za pomocą bardzo sprytnej formuły tablicowej: Widok 1 przedstawia zbiór liczb z zakresu 1–20. Każda z nich znajduje się w zakresie przynajmniej dwukrotnie.

Full access available for logged users only. Log in or select the best subscription option here..

Log in Order a subscription

Also check

On-line only no. 20/2019

Losowanie bez powtórzeń

Wiem, że w Excelu są funkcje, które pozwalają na wylosowanie liczby z określonego przedziału. Niestety nie znam sposobu na to, aby wylosować kilka liczb z danego zbioru, tak, aby się nie powtarzały. Przypuszczam, że można to zrobić jedynie poprzez makro, ale nie wiem jak się do tego zabrać. Moje pytanie zatem brzmi: „Czy jest jakiś sposób na to, aby wylosować kilka wartości z danego zbioru bez powtórzeń?”.

Read more
On-line only no. 20/2019

Sumowanie kwot według waluty

Pytanie: Moje pytanie dotyczy arkusza kalkulacyjnego Excel. W drugiej kolumnie arkusza mam wpisane różne kwoty. Niektóre z nich są sformatowane jako złotówki, inne jako euro, dolary lub funty. Czy jest jakiś sposób na to, aby zsumować osobno złotówki, euro itd.? Excel nie posiada funkcji, która potrafiłaby sumować liczby według waluty.

Read more

Jak stworzyć histogram w Excelu? Dystrybuanta wieku w Excelu

Read more

Current issue

Go to

Partners

Advertisement