Obiektami, które prawdopodobnie najczęściej pojawiają się w programie Excel są tabele. Wraz ze wzrostem ich złożoności mogą pojawić się problemy związane z ich finalnym kształtem, determinowanym przez liczbę kolumn i wierszy.

W takich przypadkach nierzadko wykorzystuje się opcję scalania komórek. Najczęściej stosuje się ją grupując np. poszczególne kolumny tabeli. Wskazany sposób formatowania poprawia czytelność tabeli, jednak niesie za sobą kilka niekorzystnych konsekwencji.

Dostęp możliwy dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę

Zobacz również

Tylko on-line nr 21/2019

Porównywanie po wielkości liter

Czy w Excelu "Ciasteczka" i "ciasteczka" to to samo? Czy Excel zwraca uwagę na wielkość liter?

Czytaj więcej
Tylko on-line nr 21/2019

Wyznaczanie dominanty

W obliczeniach statystycznych czasami potrzebujemy podać wartość liczbową (np.: pensję), która się najczęściej pojawiała, czyli dominantę. My zajmiemy się jej wyznaczaniem w Excelu, za pomocą funkcji dostępnych od Excela 2010.

Czytaj więcej
Tylko on-line nr 21/2019

Szybkie tworzenie wielu zdefiniowanych nazw

Aby poprawić czytelność formuł i ułatwić ich zrozumienie często wykorzystuje się nazwy zdefiniowane. Pozwalają one na nazwanie określonych komórek, zakresów, stałych lub formuł w Excelu.

Czytaj więcej

Numer bieżący

Przejdź do

Partnerzy

Reklama