Wielu użytkowników Excela potrafi zaznaczyć kilka losowo wybranych komórek i zmienić np. ich formatowanie. Jest to możliwe dzięki kliknięciom myszki na poszczególne komórki z wciśniętym klawiszem Ctrl. Wskazany sposób jest skuteczny, jednak wymaga ciągłego wciśnięcia tego klawisza, co przy zaznaczaniu większej liczby komórek może być niewygodne. Alternatywą dla podanej metody może być użycie klawiszy Shift + F8. Wciśnięcie wskazanej kombinacji pozwala na zaznaczanie wielu komórek wyłącznie za pomocą kliknięć myszki.

Pozostałe 0% artykułu dostępne jest dla zalogowanych użytkowników serwisu.

Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę

Zobacz również

Tylko on-line nr 26/2021

Wstawianie danych z obrazu

W praktyce pracy biurowej obieg dokumentów w wersji papierowej staje się coraz bardziej ograniczany. Trend przekazywania informacji na nośnikach cyfrowych niewątpliwe podyktowany jest względami ekologicznymi jak i czysto praktycznymi. Mimo to w wielu sytuacjach zdarza się, że dane, które finalnie powinny znajdować się np. w Excelu swoje źródło posiadają na kartce papieru. W zaistniałym przypadku użytkownik, który np. z otrzymanych danych chciałby wykonać wykres, szczegółowo je przeanalizować lub uporządkować, do tej pory zmuszony był do ręcznego ich przepisania do arkusza kalkulacyjnego.

Czytaj więcej
Tylko on-line nr 26/2021

Uwzględnienie odfiltrowanych elementów w sumach

Jednym z podstawowych narzędzi dostępnych w tabeli przestawnej jest opcja filtra. Jej użycie pozwala na szybkie zawężenie zakresu analizowanych danych. Posługiwanie się filtrem założonym na określone dane, może w niektórych sytuacjach prowadzić do mylnej interpretacji otrzymanych wyników.

Czytaj więcej

Przejdź do

Partnerzy

Reklama