Wielu użytkowników Excela potrafi zaznaczyć kilka losowo wybranych komórek i zmienić np. ich formatowanie. Jest to możliwe dzięki kliknięciom myszki na poszczególne komórki z wciśniętym klawiszem Ctrl. Wskazany sposób jest skuteczny, jednak wymaga ciągłego wciśnięcia tego klawisza, co przy zaznaczaniu większej liczby komórek może być niewygodne. Alternatywą dla podanej metody może być użycie klawiszy Shift + F8. Wciśnięcie wskazanej kombinacji pozwala na zaznaczanie wielu komórek wyłącznie za pomocą kliknięć myszki.

Dostęp możliwy dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę

Zobacz również

Tylko on-line nr 23/2020

Wstawianie obrazka w komentarzu

Bazę danych, np. o produktach, prowadzoną w Excelu można wzbogacić o dodatkową informację w postaci grafiki danej pozycji. Aby nie zajmowała ona zbyt dużo miejsca w arkuszu, warto umieścić ją w dymku komentarza. Takie rozwiązanie pozwoli na szybką i łatwą w obsłudze identyfikację danego produktu.

Czytaj więcej
Tylko on-line nr 23/2020

Zapisywanie pliku z automatycznym tworzeniem kopii zapasowej

Automatyczne tworzenie kopii zapasowych jest jedną z ciekawszych funkcjonalności, jakie można wykorzystać podczas pracy nad dokumentami pakietu Office.

Czytaj więcej
Tylko on-line nr 23/2020

Wklejanie elementów ze Schowka

Każda operacja kopiowania lub wycinania elementów z dokumentu pakietu Office powoduje ich tymczasowe przeniesienie do pamięci Schowka.

Czytaj więcej

Przejdź do

Partnerzy

Reklama