Sumowanie kwot według waluty

Tylko on-line nr 20/2019

Pytanie: Moje pytanie dotyczy arkusza kalkulacyjnego Excel. W drugiej kolumnie arkusza mam wpisane różne kwoty. Niektóre z nich są sformatowane jako złotówki, inne jako euro, dolary lub funty. Czy jest jakiś sposób na to, aby zsumować osobno złotówki, euro itd.? Excel nie posiada funkcji, która potrafiłaby sumować liczby według waluty.

Excel nie posiada funkcji, które pozwalają na przeprowadzanie bardziej zaawansowanych obliczeń na liczbach, uwzględniając ich konkretny format. Istnieje, co prawda funkcja KOMÓRKA(), która w wyniku może zwracać pewne informacje dotyczące analizowanej komórki arkusza, ale nie sprawdzi się ona w naszym przypadku. Aby rozwiązać problem należy, zatem po pierwsze – utworzyć własną funkcję, która w wyniku będzie zwracać symbol danej waluty, po drugie – w prosty sposób zsumować kwoty, przyjmując za kryterium, symbol waluty zwrócony wcześniej przez funkcję VBA.

Dostęp możliwy dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę

Pobierz pliki:

Zobacz również

Tylko on-line nr 22/2020

Nazywanie zakresów

Czytaj więcej
Tylko on-line nr 22/2020

Nazwy do istniejących formuł

Czytaj więcej
Tylko on-line nr 22/2020

Drukowanie wielu arkuszy na jednej stronie

Czytaj więcej

Numer bieżący

Przejdź do

Partnerzy

Reklama