Jeśli chcemy zmniejszyć liczbę błędów w Excelu, często przyda się nam możliwość ograniczenia możliwych do wpisania w komórkę wartości. Jedną z najbardziej znanych odmian tej funkcjonalności jest stworzenie listy rozwijanej.

Żeby to zrobić w Excelu, należy zaznaczyć komórkę lub zakres komórek, w których chcemy ograniczyć możliwe do wpisania wartości, a następnie wybrać z karty Dane (punkt 1 na Rysunku 1) polecenie Poprawność danych (punkt 2 na Rysunku 1).

Dostęp możliwy dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę
Ulubione Drukuj

Zobacz również

Tylko on-line nr 21/2019

Porównywanie po wielkości liter

Czy w Excelu "Ciasteczka" i "ciasteczka" to to samo? Czy Excel zwraca uwagę na wielkość liter?

Czytaj więcej
Tylko on-line nr 21/2019

Wyznaczanie dominanty

W obliczeniach statystycznych czasami potrzebujemy podać wartość liczbową (np.: pensję), która się najczęściej pojawiała, czyli dominantę. My zajmiemy się jej wyznaczaniem w Excelu, za pomocą funkcji dostępnych od Excela 2010.

Czytaj więcej
Tylko on-line nr 21/2019

Szybkie tworzenie wielu zdefiniowanych nazw

Aby poprawić czytelność formuł i ułatwić ich zrozumienie często wykorzystuje się nazwy zdefiniowane. Pozwalają one na nazwanie określonych komórek, zakresów, stałych lub formuł w Excelu.

Czytaj więcej

Numer bieżący

Przejdź do

Partnerzy

Reklama