Excel jako baza danych

Adam Kopeć   Informacja Zarządcza 8/2017
INFO_08_05.jpg

Zacznijmy od pytania: Dlaczego warto gromadzić dane? Akurat odpowiedź na to pytanie, która najmocniej na mnie działa, nie pochodzi z żadnej książki o finansach czy też technicznej, ale z książki fantasy – „Achaja” Andrzeja Ziemiańskiego. Jeśli dobrze pamiętam, to skryba Zaan na podstawie zebranych danych odnajduje źródło zarazy oraz zmienia całkiem sposób prowadzenia wojny, co prowadzi królestwo Troy od zwycięstwa do zwycięstwa.

Zatem możemy dojść do wniosku, że same dane nie wystarczą – musimy z nich wyciągnąć odpowiednie wnioski albo znaleźć osobę, która potrafi odpowiednio przeanalizować dane.

W dzisiejszych czasach odpowiednia analiza danych sprowadza się najczęściej do oszczędzania lub zarabiania pieniędzy, ale zanim będziemy mogli analizować dane, musimy je odpowiednio zapisać. W taki sposób, żeby ich analiza była jak najprostsza. Żeby to zrobić, w pierwszej kolejności musimy sobie odpowiedzieć na pytanie:

Dostęp możliwy dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę
Załączniki do artykułu
Drukuj

Zobacz również

Archiwum

Polecamy