W dniach 26–27 września 2019 w centrum konferencyjnym Falenty koło Warszawy odbył się coroczny Zjazd Użytkowników systemu controllingowego EURECA. Było to już trzynaste spotkanie controllerów i dyrektorów finansowych, którzy wykorzystują system EURECA do planowania, budżetowania, prognozowania, kalkulacji i oceny rentowności oraz do analizy i wizualizacji informacji zarządczych. Redakcja magazynu „Informacja Zarządcza” miała przyjemność objąć patronat medialny nad wydarzeniem.

Na wstępie Małgorzata Lech i Paweł Musiał, członkowie zarządu Controlling Systems podsumowali ostatni rok z życia firmy i opowiedzieli o rozwoju systemu EURECA o nowe funkcje.

Kolejne wykłady ekspertów controllingu dotyczyły „inspiracji dla controllingu” – prezentacja Pawła Musiała i „zarządzania potencjałem przedsiębiorstwa”, o którym opowiadał Roman Kotapski z Katedry Rachunku Kosztów, Rachunkowości Zarządczej i Controllingu, UE we Wrocławiu

Nie zabrakło oczywiście prelekcji specjalistów systemu Eureca, którzy pokazali najnowsze funkcje Eureki dotyczące takich obszarów, jak wizualizacja danych czy zarządzanie projektami i budżetami oraz podzielili się dobrymi praktykami w pracy z narzędziem.

Bardzo wysoko ocenionym przez uczestników punktem spotkania, jak co roku, były prezentacje użytkowników Eureki, którzy pokazali jak system usprawnia w ich firmach procesy controllingowe i jakie korzyści osiągają zarówno użytkownicy Eureki, jak i organizacje, w których pracują. Swoimi przykładami podzielili się specjaliści z firm GOLPASZ SA i ALAB Laboratoria.

Bardzo inspirujący był ostatni wykład eksperta: pt. „Liczby informują – emocje sprzedają” – czyli o sile storytellingu i empatycznego słuchania w podejmowaniu decyzji, Magdaleny Petryniak ze Story Seekers Polska.

Uzupełnieniem prezentacji i wykładów były dwa równoległe bloki „Round Table”, które dotyczyły odpowiednio planowania i budżetowania w HR oraz wsparcia menedżerów sprzedaży przez analityków i controllerów.

Partnerem zjazdu było wydawnictwo Explanator, wydawca specjalistycznych magazynów w zakresie finansów i controllingu, które ufundowało roczny dostęp do zasobów Internetowego Serwisu Controllingu www.controlling-24.pl oraz bezpłatny udział w V Forum Nowoczesnego Controllingu. Drugi partner – ICV Polska przekazał z kolei bezpłatny udział w XIV Kongresie Controlling Intelligence Adventure.

Zobacz również

Tekst otwarty nr 21/2019

Rośnie zainteresowanie systemami przemysłowego Internetu rzeczy

Firmy coraz częściej inwestują w rozwiązania z branży przemysłowego Internetu rzeczy. Inteligentne okulary czy rękawice wykorzystujące rzeczywistość rozszerzoną pozwalają sprawniej zarządzać siecią urządzeń połączonych, łańcuchami produkcyjnymi czy przetwarzać dokumentację bez opuszczania stanowiska pracy. Wdrożenie kompleksowych sieci urządzeń połączonych umożliwi przeprowadzanie monitoringu procesów przemysłowych w czasie rzeczywistym.

Czytaj więcej
Tekst otwarty nr 21/2019

Usługi Codec Polska będą dostępne w Chmurze Krajowej

Operator Chmury Krajowej pozyskał partnera w zakresie rozwiązań analityki biznesowej, którym jest Codec Polska. Dzięki współpracy Operatora Chmury Krajowej i Codec Polska możliwe będzie wprowadzenie światowych standardów analityki i planowania strategicznego w sektorach regulowanych. Codec Polska będzie dostarczał firmom i instytucjom w kraju narzędzia do analizy danych gromadzonych w bezpiecznych centrach danych Chmury Krajowej.

Czytaj więcej
Tekst otwarty nr 21/2019

Drony coraz częściej wykorzystywane w celach biznesowych

576 mld zł – to według umiarkowanego scenariusza potencjalne korzyści, jakie do 2026 roku może przynieść polskiej gospodarce wykorzystanie dronów – wynika z raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Czytaj więcej

Numer bieżący

Przejdź do

Partnerzy

Reklama