W dniach 26–27 września 2019 w centrum konferencyjnym Falenty koło Warszawy odbył się coroczny Zjazd Użytkowników systemu controllingowego EURECA. Było to już trzynaste spotkanie controllerów i dyrektorów finansowych, którzy wykorzystują system EURECA do planowania, budżetowania, prognozowania, kalkulacji i oceny rentowności oraz do analizy i wizualizacji informacji zarządczych. Redakcja magazynu „Informacja Zarządcza” miała przyjemność objąć patronat medialny nad wydarzeniem.

Na wstępie Małgorzata Lech i Paweł Musiał, członkowie zarządu Controlling Systems podsumowali ostatni rok z życia firmy i opowiedzieli o rozwoju systemu EURECA o nowe funkcje.

Kolejne wykłady ekspertów controllingu dotyczyły „inspiracji dla controllingu” – prezentacja Pawła Musiała i „zarządzania potencjałem przedsiębiorstwa”, o którym opowiadał Roman Kotapski z Katedry Rachunku Kosztów, Rachunkowości Zarządczej i Controllingu, UE we Wrocławiu

Nie zabrakło oczywiście prelekcji specjalistów systemu Eureca, którzy pokazali najnowsze funkcje Eureki dotyczące takich obszarów, jak wizualizacja danych czy zarządzanie projektami i budżetami oraz podzielili się dobrymi praktykami w pracy z narzędziem.

Bardzo wysoko ocenionym przez uczestników punktem spotkania, jak co roku, były prezentacje użytkowników Eureki, którzy pokazali jak system usprawnia w ich firmach procesy controllingowe i jakie korzyści osiągają zarówno użytkownicy Eureki, jak i organizacje, w których pracują. Swoimi przykładami podzielili się specjaliści z firm GOLPASZ SA i ALAB Laboratoria.

Bardzo inspirujący był ostatni wykład eksperta: pt. „Liczby informują – emocje sprzedają” – czyli o sile storytellingu i empatycznego słuchania w podejmowaniu decyzji, Magdaleny Petryniak ze Story Seekers Polska.

Uzupełnieniem prezentacji i wykładów były dwa równoległe bloki „Round Table”, które dotyczyły odpowiednio planowania i budżetowania w HR oraz wsparcia menedżerów sprzedaży przez analityków i controllerów.

Partnerem zjazdu było wydawnictwo Explanator, wydawca specjalistycznych magazynów w zakresie finansów i controllingu, które ufundowało roczny dostęp do zasobów Internetowego Serwisu Controllingu www.controlling-24.pl oraz bezpłatny udział w V Forum Nowoczesnego Controllingu. Drugi partner – ICV Polska przekazał z kolei bezpłatny udział w XIV Kongresie Controlling Intelligence Adventure.

Zobacz również

Tekst otwarty nr 24/2020

Tajemnice Sand Hill Road. Zasady rządzące rynkiem venture capital, Scott Kupor

Poznaj myślenie inwestorów i zobacz, jak pozyskać venture capital. Przeczytaj książkę Scotta Kupora „Tajemnice Sand Hill Road. Zasady rządzące rynkiem venture capital”.

Czytaj więcej
Tekst otwarty nr 24/2020

Człowiek, który rozszyfrował rynki finansowe. Jak Jim Simons wywołał rewolucję quantów, Gregory Zuckerman

Jim Simons to człowiek, który w 2018 roku uplasował się na 52. miejscu na liście najbogatszych ludzi świata. Jak tam dotarł? Dzięki matematyce!

Czytaj więcej
Tekst otwarty nr 24/2020

Podatek handlowy pojawi się w 2021 r. Podwyższenia podatków dla obywateli nie będzie ‑ zapewnia minister finansów

INFO_24_5.jpg

Minister finansów Tadeusz Kościński przekonywał w wywiadzie, że rząd nie planuje podwyższać podatków dla obywateli. Poinformował też, że wprowadzenie podatku od sprzedaży detalicznej na pewno nie nastąpi w tym roku.

Czytaj więcej

Przejdź do

Partnerzy

Reklama