Operator Chmury Krajowej pozyskał partnera w zakresie rozwiązań analityki biznesowej, którym jest Codec Polska. Dzięki współpracy Operatora Chmury Krajowej i Codec Polska możliwe będzie wprowadzenie światowych standardów analityki i planowania strategicznego w sektorach regulowanych. Codec Polska będzie dostarczał firmom i instytucjom w kraju narzędzia do analizy danych gromadzonych w bezpiecznych centrach danych Chmury Krajowej.

Codec Polska i Operator Chmury Krajowej rozpoczęły współpracę w obszarze usług Business Intelligence, rozwiązań dla controllingu i konsolidacji finansowej świadczonych za pośrednictwem infrastruktury Chmury Krajowej.

Istotą współpracy obu firm jest umożliwienie wykorzystania najbardziej zaawansowanych narzędzi analitycznych oferowanych przez Codec, do danych, w stosunku do których musi być zachowany wymóg suwerenności (Data Residency). Dzięki wykorzystaniu zasobów Chmury Krajowej, dane będą przechowywane i przetwarzane w Polsce, z możliwością pełnego audytu. W praktyce oznacza to możliwość posługiwania się systemami oferowanymi przez Codec Polska dla firm z takich sektorów jak bankowość i finanse, ochrona zdrowia czy energetyka. Współpraca oznacza też otwarcie dostępu do zaawansowanej analityki jednostkom samorządu terytorialnego i administracji państwowej. Podmioty z wymienionych sektorów miały dotychczas bardzo ograniczone możliwości sięgania po tworzone na światowych rynkach narzędzia analityczne.

Codec Polska ma ponad 20-letnie doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań Business Intelligence, systemów dla controllingu i konsolidacji finansowej w Polsce i Europie. W swojej pracy wykorzystuje najbardziej sprawdzone rozwiązania światowych firm technologicznych: Infor, Oracle, Microsoft i Birst, dostępnych w modelach tradycyjnych, jak również modelu chmurowym.

Operator Chmury Krajowej jest firmą, która ma misję wspierania innowacyjności polskiej gospodarki poprzez podnoszenie stopnia adopcji chmury obliczeniowej. Polska jest w grupie państw, które w najmniejszym stopniu korzystają z możliwości tworzonych przez Cloud Computing – między innymi takich, jakie przynosi Codec Polska, wdrażając rozwiązania nowej generacji, umożliwiające podejmowanie racjonalnych decyzji opartych na danych.

Źródło: www.codec.pl

Zobacz również

Tekst otwarty nr 22/2020

Sprzedaz-24.pl. 100% praktycznej wiedzy na wyciągnięcie ręki

INFO_22_72.jpg

Jest takie miejsce w Internecie, które warto zarekomendować wszystkim dyrektorom handlowym, menedżerom sprzedaży, handlowcom i pracownikom działów obsługi klienta. Portal, który zbiera w jednym miejscu i udostępnia całą merytoryczną wiedzę, jakiej mogą potrzebować w swojej pracy. Wystarczy jedno kliknięcie!

Czytaj więcej
Tekst otwarty nr 22/2020

„Kurs wiedzy o winie” w ofercie dla firm

BOOK1_c.jpg

„Kurs wiedzy o winie” autorstwa Kevina Zraly’ego to legendarny podręcznik wiedzy o winie, którego walory doceniają zarówno początkujący, jak i prawdziwi eksperci. Do dziś jest to najlepiej sprzedająca się książka poświęcona tematyce wina (ponad 3 miliony sprzedanych egzemplarzy!). Nowe wydanie to 450 stron rzetelnej wiedzy o winie, podanej w przystępnej i atrakcyjnej formie. Książka będzie doskonałym prezentem dla kontrahentów i współpracowników.

Czytaj więcej
Tekst otwarty nr 22/2020

Sztuczna inteligencja pomaga podejmować szybkie i trafne decyzje biznesowe

Narzędzia bazujące na big data, sztucznej inteligencji czy uczeniu maszynowym są coraz chętniej wykorzystywane przez polskie firmy. Pozwalają na uzyskanie przewagi konkurencyjnej na rynku, ponieważ pomagają przewidywać zachowania rynkowe. Najnowsze technologie można wdrożyć w firmie m.in. za pomocą systemów ERP. To cyfrowa baza agregująca dane z różnych obszarów działalności firmy, takich jak finanse, księgowość czy obsługa klienta, która pozwala na szybką i sprawną digitalizację przedsiębiorstwa. W połączeniu z elastycznością chmury obliczeniowej ułatwia zarządzanie i podejmowanie strategicznych decyzji zwłaszcza w przemyśle i firmach produkcyjnych.

Czytaj więcej

Numer bieżący

Przejdź do

Partnerzy

Reklama