Operator Chmury Krajowej pozyskał partnera w zakresie rozwiązań analityki biznesowej, którym jest Codec Polska. Dzięki współpracy Operatora Chmury Krajowej i Codec Polska możliwe będzie wprowadzenie światowych standardów analityki i planowania strategicznego w sektorach regulowanych. Codec Polska będzie dostarczał firmom i instytucjom w kraju narzędzia do analizy danych gromadzonych w bezpiecznych centrach danych Chmury Krajowej.

Codec Polska i Operator Chmury Krajowej rozpoczęły współpracę w obszarze usług Business Intelligence, rozwiązań dla controllingu i konsolidacji finansowej świadczonych za pośrednictwem infrastruktury Chmury Krajowej.

Istotą współpracy obu firm jest umożliwienie wykorzystania najbardziej zaawansowanych narzędzi analitycznych oferowanych przez Codec, do danych, w stosunku do których musi być zachowany wymóg suwerenności (Data Residency). Dzięki wykorzystaniu zasobów Chmury Krajowej, dane będą przechowywane i przetwarzane w Polsce, z możliwością pełnego audytu. W praktyce oznacza to możliwość posługiwania się systemami oferowanymi przez Codec Polska dla firm z takich sektorów jak bankowość i finanse, ochrona zdrowia czy energetyka. Współpraca oznacza też otwarcie dostępu do zaawansowanej analityki jednostkom samorządu terytorialnego i administracji państwowej. Podmioty z wymienionych sektorów miały dotychczas bardzo ograniczone możliwości sięgania po tworzone na światowych rynkach narzędzia analityczne.

Codec Polska ma ponad 20-letnie doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań Business Intelligence, systemów dla controllingu i konsolidacji finansowej w Polsce i Europie. W swojej pracy wykorzystuje najbardziej sprawdzone rozwiązania światowych firm technologicznych: Infor, Oracle, Microsoft i Birst, dostępnych w modelach tradycyjnych, jak również modelu chmurowym.

Operator Chmury Krajowej jest firmą, która ma misję wspierania innowacyjności polskiej gospodarki poprzez podnoszenie stopnia adopcji chmury obliczeniowej. Polska jest w grupie państw, które w najmniejszym stopniu korzystają z możliwości tworzonych przez Cloud Computing – między innymi takich, jakie przynosi Codec Polska, wdrażając rozwiązania nowej generacji, umożliwiające podejmowanie racjonalnych decyzji opartych na danych.

Źródło: www.codec.pl

Zobacz również

Tekst otwarty nr 21/2019

Rośnie zainteresowanie systemami przemysłowego Internetu rzeczy

Firmy coraz częściej inwestują w rozwiązania z branży przemysłowego Internetu rzeczy. Inteligentne okulary czy rękawice wykorzystujące rzeczywistość rozszerzoną pozwalają sprawniej zarządzać siecią urządzeń połączonych, łańcuchami produkcyjnymi czy przetwarzać dokumentację bez opuszczania stanowiska pracy. Wdrożenie kompleksowych sieci urządzeń połączonych umożliwi przeprowadzanie monitoringu procesów przemysłowych w czasie rzeczywistym.

Czytaj więcej
Tekst otwarty nr 21/2019

Drony coraz częściej wykorzystywane w celach biznesowych

576 mld zł – to według umiarkowanego scenariusza potencjalne korzyści, jakie do 2026 roku może przynieść polskiej gospodarce wykorzystanie dronów – wynika z raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Czytaj więcej
Tekst otwarty nr 21/2019

Rośnie popularność mobilnych zakupów i technologii w handlu

Rosnący udział zakupów mobilnych, płatności zbliżeniowych i elektronicznych oraz wzrost popularności e-zakupów spożywczych to zdaniem dyrektor zarządzającej Mobile Institute Katarzyny Czuchaj-Łagód główne trendy, które w nadchodzących latach będą kształtować handel.

Czytaj więcej

Numer bieżący

Przejdź do

Partnerzy

Reklama