Operator Chmury Krajowej pozyskał partnera w zakresie rozwiązań analityki biznesowej, którym jest Codec Polska. Dzięki współpracy Operatora Chmury Krajowej i Codec Polska możliwe będzie wprowadzenie światowych standardów analityki i planowania strategicznego w sektorach regulowanych. Codec Polska będzie dostarczał firmom i instytucjom w kraju narzędzia do analizy danych gromadzonych w bezpiecznych centrach danych Chmury Krajowej.

Codec Polska i Operator Chmury Krajowej rozpoczęły współpracę w obszarze usług Business Intelligence, rozwiązań dla controllingu i konsolidacji finansowej świadczonych za pośrednictwem infrastruktury Chmury Krajowej.

Istotą współpracy obu firm jest umożliwienie wykorzystania najbardziej zaawansowanych narzędzi analitycznych oferowanych przez Codec, do danych, w stosunku do których musi być zachowany wymóg suwerenności (Data Residency). Dzięki wykorzystaniu zasobów Chmury Krajowej, dane będą przechowywane i przetwarzane w Polsce, z możliwością pełnego audytu. W praktyce oznacza to możliwość posługiwania się systemami oferowanymi przez Codec Polska dla firm z takich sektorów jak bankowość i finanse, ochrona zdrowia czy energetyka. Współpraca oznacza też otwarcie dostępu do zaawansowanej analityki jednostkom samorządu terytorialnego i administracji państwowej. Podmioty z wymienionych sektorów miały dotychczas bardzo ograniczone możliwości sięgania po tworzone na światowych rynkach narzędzia analityczne.

Codec Polska ma ponad 20-letnie doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań Business Intelligence, systemów dla controllingu i konsolidacji finansowej w Polsce i Europie. W swojej pracy wykorzystuje najbardziej sprawdzone rozwiązania światowych firm technologicznych: Infor, Oracle, Microsoft i Birst, dostępnych w modelach tradycyjnych, jak również modelu chmurowym.

Operator Chmury Krajowej jest firmą, która ma misję wspierania innowacyjności polskiej gospodarki poprzez podnoszenie stopnia adopcji chmury obliczeniowej. Polska jest w grupie państw, które w najmniejszym stopniu korzystają z możliwości tworzonych przez Cloud Computing – między innymi takich, jakie przynosi Codec Polska, wdrażając rozwiązania nowej generacji, umożliwiające podejmowanie racjonalnych decyzji opartych na danych.

Źródło: www.codec.pl

Zobacz również

Tekst otwarty nr 24/2020

Tajemnice Sand Hill Road. Zasady rządzące rynkiem venture capital, Scott Kupor

Poznaj myślenie inwestorów i zobacz, jak pozyskać venture capital. Przeczytaj książkę Scotta Kupora „Tajemnice Sand Hill Road. Zasady rządzące rynkiem venture capital”.

Czytaj więcej
Tekst otwarty nr 24/2020

Człowiek, który rozszyfrował rynki finansowe. Jak Jim Simons wywołał rewolucję quantów, Gregory Zuckerman

Jim Simons to człowiek, który w 2018 roku uplasował się na 52. miejscu na liście najbogatszych ludzi świata. Jak tam dotarł? Dzięki matematyce!

Czytaj więcej
Tekst otwarty nr 24/2020

Podatek handlowy pojawi się w 2021 r. Podwyższenia podatków dla obywateli nie będzie ‑ zapewnia minister finansów

INFO_24_5.jpg

Minister finansów Tadeusz Kościński przekonywał w wywiadzie, że rząd nie planuje podwyższać podatków dla obywateli. Poinformował też, że wprowadzenie podatku od sprzedaży detalicznej na pewno nie nastąpi w tym roku.

Czytaj więcej

Przejdź do

Partnerzy

Reklama