To już 5. edycja Forum Informacji Zarządczej

Informacja Zarządcza 18/2019 Tekst otwarty
INFO_18_6.jpg

23–24 maja 2019 r. redakcja „Informacji Zarządczej” organizuje 5. Forum Informacji Zarządczej. Tym razem praktycy informacji zarządczej będą rozmawiać o tym, jak z danych uczynić aktywa oraz jak przygotować się do transformacji w kierunku data-driven enterprise.

Chyba żadna z nowoczesnych koncepcji zarządzania nie jest ostatnio tak szeroko dyskutowana i tak bliska praktykom controllingu, jak data-driven organization. Tymczasem, według statystyk, ponad połowa firm nie traktuje danych jako zasobu biznesowego, który pozwala zyskać przewagę konkurencyjną na rynku. Nie docenia się danych i ich znaczenia dla obniżania kosztów czy podnoszenia rentowności. A naprawdę warto, o czym przekonają się uczestnicy Forum – na konkretnych przykładach będą mogli zobaczyć, jak innym udaje się z danych wyciągać wyłącznie odpowiednie wnioski oraz przećwiczyć mechanizmy podejmowania szybkich, czasem wręcz automatycznych decyzji przy wsparciu odpowiedniego instrumentarium controllingowego.

Konferencja odbędzie się w Warszawie, w dniach 23–24 maja 2019 r. Jest doskonałą okazją, żeby poznać doświadczenia firm, którym udało się przejść transformację w kierunku data-driven enterprise. Forum Informacji Zarządczej to dwa dni konferencyjne, podczas których rozbijemy na czynniki pierwsze i odmienimy przez wszystkie przypadki ideę data-driven organization. Podczas pierwszego dnia uwaga uczestników zostanie zwrócona na optymalne wykorzystanie posiadanych danych oraz budowanie kultury data-driven. To bank inspiracji, jak przyjrzeć się krytycznym wzrokiem danym w systemach firmy, spośród gąszczu dostępnych rozwiązań i narzędzi wybrać te dopasowane do konkretnych procesów biznesowych oraz finalnie wdrożyć analitykę biznesową, która uwidoczni prawidłowości i trendy. To również nawiązanie do czynników pozacontrollingowych, które jednak decydują o sukcesie podejmowanych działań. Bo transformacja w data-driven company to nie tylko dane i zasoby w systemach, ale też odpowiednia kultura pracy z nimi. Dlatego uczestnicy zostaną wyposażeni w wiedzę, co zrobić, aby zespół rozumiał, co się dzieje i był pozytywnie nastawiony do ciągłego rozwoju.

Podczas drugiego dnia spotkania eksperci zainspirują uczestników do stosowania pogłębionej analityki danych z wykorzystaniem Excela, narzędzi BI, robotów, analityki Big Data czy zwykłych modeli predykcyjnych. Na konkretnych przykładach pokażą, jak analizować należności, wzbogacać dane o klientach czy analizować dane z paragonów.

Podczas 5. Forum Informacji Zarządczej każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie, z gąszczu narzędzi i wskazówek wybierając te najbardziej odpowiednie dla siebie i specyfiki procesów w jego firmie. Nieprawdą jest, że transformacja w kierunku data-driven może się udać tylko u największych graczy. Forum Informacji Zarządczej to również baza inspiracji dla małych, średnich i dużych firm każdej branży, bo w końcu jakość, terminowość i przejrzystość informacji płynących z działalności wszędzie mają takie same znaczenie.

Formularz rejestracji i szczegółowy program konferencji znajdą Państwo na stronie: www.fiz.explanator.pl

Drukuj

Zobacz również

Archiwum

Polecamy