5. Forum Nowoczesnego Controllingu

Informacja Zarządcza 15/2018 Tekst otwarty
MC_59_71.jpg

Czego oczekuje się od dzisiejszego controllingu? Tego, żeby podążał (i przede wszystkim nadążał) za zmianą, jaka ma miejsce w biznesie. Czego oczekuje się od controllera? Tego, żeby był elastyczny. Ta elastyczność często przesądza o jego miejscu i znaczeniu w strukturach firmy. Oczywiste jest więc, że nigdy wcześniej poszerzanie horyzontów nie było aż tak ważne.

Wielkimi krokami zbliża się piąte już Forum Nowoczesnego Controllingu, które odbędzie się 2526 października w Warszawie. Szczegóły konferencji można znaleźć na dedykowanej Forum stronie www.ForumControllingu.explanator.pl.

Już teraz zdradzamy kilka punktów programu, który stworzony został z myślą o wszystkich tych, którzy chcą poszerzać wiedzę i horyzonty w doborowym towarzystwie i z gwarancją, że inspiracji wystarczy na cały kolejny rok. Każdy z uczestników konferencji zyska niepowtarzalną okazję, żeby spojrzeć z zewnątrz na swoją rolę w firmie, poddać analizie wyzwania, jakie są przed nim stawiane oraz odnieść się do popularnych, choć nie zawsze dobrze mu znanych metod i narzędzi.

Jesteśmy przekonani, że podział na bloki tematyczne spotka się z Państwa akceptacją. O czym zatem powiemy? Pierwszy panel to zagłębienie się w świat nowych technologii i innowacji z praktycznym przełożeniem na obowiązki służb finansowo-księgowych. Poznają Państwo odpowiedzi na jakże aktualne pytania o to, czy nadejdzie dzień, w którym roboty i automaty przejmą pracę finansistów oraz czy automatyzacja controllingu jest dla każdego.

Wierzymy, że ze sporym zainteresowaniem uczestników spotka się również panel „Inspiracje-innowacje”, w trakcie którego zostaną przedstawione narzędzia i metody wciąż stosunkowo nowe, niszowe lub wywodzące się z innych obszarów działalności organizacji, o których wielu słyszało, ale niewielu korzysta, choć niewątpliwie warto się nad nimi pochylić. Zaprezentowane zostaną możliwości, jakie daje zarządzanie wieloma projektami jednocześnie według Programu Projektów Rozwojowych, a także wskażemy możliwości w zakresie spójnego połączenia rachunkowości zarządczej z kulturą organizacji i działalnością kaizen zgodnie z filozofią GMP.

Czy wyzwania, jakie stoją przed controllingiem można przekuć w szansę dla rozwoju biznesu? Można. Tylko trzeba wiedzieć jak. I o tym w trzecim panelu konferencji, gdzie eksperci przedstawią możliwości w zakresie modyfikacji procesu budżetowania, poprawy zysku operacyjnego w krótkim czasie oraz wdrożenia rozwiązań analityki dużych baz danych do codziennych działań controllingowych.

Można wiele dyskutować, co jest najważniejsze w pracy w controllingu. Pewne jest, co jeszcze długo nie przestanie być jednym z priorytetów – wysokiej jakości informacja zarządcza. Dziedzina zmienna i wymagająca, w której utrzymanie na wysokim poziomie trzeba włożyć sporo wysiłku. Podczas V Forum Nowoczesnego Controllingu sporo uwagi zostanie poświęcone nowym raportom, narzędziom i standardom, czyli wszystkiemu temu, co o informacji zarządczej controller wiedzieć powinien.

To tylko niektóre wybrane punkty programu 5. Forum Nowoczesnego Controllingu współorganizowanego przez redakcję magazynu Informacja Zarządcza. Serdecznie zapraszamy!

www.ForumControllingu.explanator.pl

Drukuj

Zobacz również

Archiwum

Polecamy