5. Forum Nowoczesnego Controllingu

MC_59_71.jpg
Open access no. 15/2018

Czego oczekuje się od dzisiejszego controllingu? Tego, żeby podążał (i przede wszystkim nadążał) za zmianą, jaka ma miejsce w biznesie. Czego oczekuje się od controllera? Tego, żeby był elastyczny. Ta elastyczność często przesądza o jego miejscu i znaczeniu w strukturach firmy. Oczywiste jest więc, że nigdy wcześniej poszerzanie horyzontów nie było aż tak ważne.

Wielkimi krokami zbliża się piąte już Forum Nowoczesnego Controllingu, które odbędzie się 2526 października w Warszawie. Szczegóły konferencji można znaleźć na dedykowanej Forum stronie www.ForumControllingu.explanator.pl.

Już teraz zdradzamy kilka punktów programu, który stworzony został z myślą o wszystkich tych, którzy chcą poszerzać wiedzę i horyzonty w doborowym towarzystwie i z gwarancją, że inspiracji wystarczy na cały kolejny rok. Każdy z uczestników konferencji zyska niepowtarzalną okazję, żeby spojrzeć z zewnątrz na swoją rolę w firmie, poddać analizie wyzwania, jakie są przed nim stawiane oraz odnieść się do popularnych, choć nie zawsze dobrze mu znanych metod i narzędzi.

Jesteśmy przekonani, że podział na bloki tematyczne spotka się z Państwa akceptacją. O czym zatem powiemy? Pierwszy panel to zagłębienie się w świat nowych technologii i innowacji z praktycznym przełożeniem na obowiązki służb finansowo-księgowych. Poznają Państwo odpowiedzi na jakże aktualne pytania o to, czy nadejdzie dzień, w którym roboty i automaty przejmą pracę finansistów oraz czy automatyzacja controllingu jest dla każdego.

Wierzymy, że ze sporym zainteresowaniem uczestników spotka się również panel „Inspiracje-innowacje”, w trakcie którego zostaną przedstawione narzędzia i metody wciąż stosunkowo nowe, niszowe lub wywodzące się z innych obszarów działalności organizacji, o których wielu słyszało, ale niewielu korzysta, choć niewątpliwie warto się nad nimi pochylić. Zaprezentowane zostaną możliwości, jakie daje zarządzanie wieloma projektami jednocześnie według Programu Projektów Rozwojowych, a także wskażemy możliwości w zakresie spójnego połączenia rachunkowości zarządczej z kulturą organizacji i działalnością kaizen zgodnie z filozofią GMP.

Czy wyzwania, jakie stoją przed controllingiem można przekuć w szansę dla rozwoju biznesu? Można. Tylko trzeba wiedzieć jak. I o tym w trzecim panelu konferencji, gdzie eksperci przedstawią możliwości w zakresie modyfikacji procesu budżetowania, poprawy zysku operacyjnego w krótkim czasie oraz wdrożenia rozwiązań analityki dużych baz danych do codziennych działań controllingowych.

Można wiele dyskutować, co jest najważniejsze w pracy w controllingu. Pewne jest, co jeszcze długo nie przestanie być jednym z priorytetów – wysokiej jakości informacja zarządcza. Dziedzina zmienna i wymagająca, w której utrzymanie na wysokim poziomie trzeba włożyć sporo wysiłku. Podczas V Forum Nowoczesnego Controllingu sporo uwagi zostanie poświęcone nowym raportom, narzędziom i standardom, czyli wszystkiemu temu, co o informacji zarządczej controller wiedzieć powinien.

To tylko niektóre wybrane punkty programu 5. Forum Nowoczesnego Controllingu współorganizowanego przez redakcję magazynu Informacja Zarządcza. Serdecznie zapraszamy!

www.ForumControllingu.explanator.pl

Also check

Open access no. 19/2019

CDP automatyzuje procesy planowania, sprzedaży i budżetowania

INFO_19_4.jpg

Wzrost szybkości planowania, wyeliminowanie błędów związanych z wykorzystaniem Excela, łatwiejsze wprowadzanie zmian oraz ich natychmiastowa wizualizacja to tylko wybrane elementy, które przyczyniły się do usprawnienia procesu planowania sprzedaży oraz dystrybucji nowych gier.

Read more
Open access no. 19/2019

Urządzenia 5G wkraczają na rynek

INFO_19_3.jpg

W tym roku pierwsi operatorzy komórkowi uruchomią komercyjne nadajniki pracujące w technologii 5G. Nowa technologia transmisji danych przyspieszy wymianę informacji i usprawni działanie Internetu rzeczy.

Read more
Open access no. 19/2019

60 proc. firm chce w tym roku inwestować w sztuczną inteligencję

INFO_19_2.jpg

Wkraczamy w erę postcyfrową, w której nowe technologie stają się powszechne, a kluczem do sukcesu będzie dostarczanie klientom spersonalizowanej oferty w odpowiednim miejscu i czasie, czyli on-demand – to główny wniosek z raportu Accenture Technology Vision 2019.

Read more

Current issue

Go to

Partners

Reklama