Jedenasta edycja Kongresu Podatków i Rachunkowości KPMG nie bez powodu odbędzie się pod hasłem „Business Reimagined”. Pandemia zmieniła nie tylko otoczenie biznesowe i wpłynęła na kwestie organizacyjno-strategiczne w wielu firmach, ale także wymusiła zmianę formy kontaktów i interakcji. Po raz pierwszy Kongres odbędzie się wyłącznie w formule online i potrwa dwa dni, podczas których 25 ekspertów KPMG wygłosi 13 prelekcji.

11. Kongres Podatków i Rachunkowości KPMG: Business Reimagined [20-21.01.2021]

Agenda Kongresu Podatków i Rachunkowości KPMG corocznie obfituje w najbardziej aktualne tematy. W ramach nadchodzącej edycji zostaną poruszone zagadnienia istotne nie tylko z uwagi na ich wagę dla firm w 2021 roku, ale przede wszystkim będące odpowiedzią na zmieniającą się pod wpływem pandemii rzeczywistość biznesową.

Kongres poprowadzą Partnerzy i Dyrektorzy KPMG – osoby z wieloletnim stażem zawodowym i wysoką wiedzą merytoryczną – którzy na co dzień rozwiązują najbardziej skomplikowane problemy biznesowe.

Pierwszy dzień Kongresu (20.01.2021) będzie poświęcony najważniejszym zmianom w przepisach:

 • Najnowsze trendy w kontrolach podatkowych
 • Zmiany w podatku dochodowym od osób prawnych (CIT) od 2021 r.
 • Podatkowe wyzwania na rok 2021 dla osób fizycznych i pracodawców
 • Nowości w VAT 2021
 • Koncepcja rzeczywistego właściciela i podatek u źródła
 • Źródła finansowania dla przedsiębiorców w latach 2021-2027

Drugi dzień Kongresu (21.01.2021) będzie natomiast poświęcony tematom związanym z istotnymi aspektami działalności firm w nowej rzeczywistości:

 • Droga do szybkiej i wiarygodnej informacji wiedzie przez cyfrową transformację
 • Sprawozdawczość finansowa dziś. Wpływ nowej rzeczywistości na sprawozdanie finansowe za 2020 rok
 • Podatki międzynarodowe – trendy i wyzwania
 • Ceny transferowe – kluczowe zagadnienia
 • Cyfrowe transformacje podatkowe wobec rosnących wymogów transparentności
 • Rewolucyjne zmiany w KSH – projekt pierwszej kodyfikacji prawa holdingowego
 • Prawne aspekty przygotowania przedsiębiorstwa do sprzedaży – wskazówki praktyczne

Rejestracja

Udział w Kongresie KPMG jest bezpłatny i możliwy po wcześniejszej rejestracji oraz otrzymaniu akredytacji. Wydarzenie odbędzie się w języku polskim z tłumaczeniem symultanicznym na język angielski.

Sesje merytoryczne kierowane są do prezesów i członków zarządów oraz przedstawicieli kadry zarządzającej odpowiedzialnej za obszary podatkowe i rachunkowe w przedsiębiorstwach, m.in. dyrektorów finansowych, głównych księgowych oraz szefów sprawozdawczości finansowej i controllingu.

Więcej informacji, formularz rejestracyjny oraz warunki udziału dostępne są na stronie internetowej: home.kpmg/pl/kongresKPMG

Rejestracja trwa do 14 stycznia 2021 r.

Wyłącznym Organizatorem i Patronem merytorycznym Kongresu jest firma audytorsko-doradcza KPMG w Polsce.

Patroni medialni Kongresu Podatków i Rachunkowości KPMG: ACCA Poland, Puls Biznesu, Radio TOK FM, Controlling i Rachunkowość Zarządcza, Finanse i Controlling, Informacja Zarządcza, Gazeta Finansowa, Miesięcznik Finansowy BANK, ICAN Institute, ICAN Management Review, Klub CFO, My Company Polska, Przegląd Podatkowy, Wydawnictwo Rachunkowość, Warsaw Business Journal, Wolters Kluwer, eGospodarka.pl, gf24.pl, ISB News, ksiegowosc.org, PIT.pl, PortalFK.pl, Prawo.pl, rachunkowosc.org, wnp.pl, aleBank.pl.

Źródło: Finanse i Controlling nr 72/2020

Zobacz również

Tekst otwarty nr 26/2021

Polskie autonomiczne roboty trafiają do fabryk

Systemy autonomiczne pozwolą zwiększyć wydajność fabryk i magazynów wielkopowierzchniowych. Dzięki robotom funkcjonującym w ramach zintegrowanego inteligentnego roju szereg najbardziej powtarzalnych i uciążliwych czynności może zostać w pełni zautomatyzowany. Po zintegrowaniu maszyn z wewnętrznym systemem automatyki przemysłowej roboty tego typu mogą w czasie rzeczywistym korygować swoje zadania oraz optymalizować trasy przejazdu, aby usprawnić funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Jedną z takich maszyn udało się skonstruować warszawskiemu start-upowi VersaBox.

Czytaj więcej
Tekst otwarty nr 26/2021

Banki ograniczają dostęp do kredytów

Pod wpływem kolejnego lockdownu i wciąż niskich stóp procentowych, które ograniczają możliwość zarabiania na kredytach, część banków zaostrza swoją politykę w zakresie udzielania kredytów hipotecznych. Do uzyskania finansowania trzeba mieć wyższy wkład własny, pewniejszą formę zatrudnienia lub zabezpieczenie kredytu. Zaostrzone kryteria dotyczą też produktów finansowych dla firm. Szczególnie dotknięte obostrzeniami są podmioty z branż, których działalność wciąż jest ograniczona.

Czytaj więcej

Przejdź do

Partnerzy

Reklama